Passolig e-Bilet
27-08-2014, 01:09,
RE: Passolig e-Bilet
Haftasonu ligler başlayacak fakat satılan passokartlar şehirlerin nüfuslarına oranlandığında çok komik rakamlar ortaya çıkıyor. Stadlar kesinlikle boş kalacak. Uygulamanın ana pazarlama aracı şiddet teması üzerinden yürütülüyor fakat futbolda şiddetin en az olduğu ülkeler bile bunu kullanmıyor. Uygulama ölü temeller üzerine oturtulmuş. Ne geçmişi var ne geleceği. Şimdilik üst mesajlarda bir arkadaş yazmış, kaçabileceğimiz kadar kaçacağız. En azından PTT1.Lig'de sezon sonunda geri adım atılacağı düşüncesindeyim.
Reply
27-08-2014, 12:18,
(26-08-2014, 23:54)mvsr Wrote:
(26-08-2014, 17:28)sokakbaşımeyhane Wrote: maçları tv vermezse trt web hepsini veriyor.sıkıntı yok

TRT internet web TV yayınını da kaldıracağını söylüyor

sırf millet maçı stadda izlesim passolig satılsın çalık grubu gücüne güç katsın çaldıkları yetmez ama evet diye... vay amg işe bak..
Derelili çotanak
Reply
27-08-2014, 16:31,
Ultra süper kupa maçında çıkan rezillikleri hep birlikte izledik.Madem passolig bu tür olayları engellemeye yönelik olarak sunuluyor işlevini görelim bakalım.Var mı tutuklanan, cezalandırılan.Kulüplere ceza geleceğini bir göz gördüm spor haberlerin de.Varsa burada yayınlayın paylaşalım.
Passolig birilerini zengin etmeye yöneliktir.Almıyorum.Yakın çevremi de almaması yönünde uyaracağım.
     Sahipsiz kentin sahipli değeri
Reply
27-08-2014, 16:45,
Bu ülkede futbolun en büyük düşmanı Fener-Galatasaray maçlarıdır. Senelerdir söylüyorum bu iki takıma ağır yaptırımlar olmadan Türk futbolu ilerlemez. Özellikle kendi aralarındaki sorunlar için konuşuyorum.
Bir kere bu iki takımın maçları tarafsız sahada ve seyircisiz oynanmalı. Gerekirse 3 sene 4 sene. Ayrıca aralarındaki maçlarda aldıkları cezalar aralarındaki maçlarda geçerli olmalı. Mesele Fener Gs maçında 2 maç ceza aldı, önündeki 2 GS maçını seyircisiz oynamalı. Aynı şekilde futbolcular arasında yaşanan olayların cezası hem lig hem o maçlar için ayrı ayrı verilmeli.
En ufak saha ve küfür olaylarında stad boşaltılabilmeli. Hakemin maçı tatil etme hakkı olmalı.
Ayrıca yöneticilere de ağır cezalar verilmeli.

Özet olarak passoliginizi gördük. Hiçbir boka yaramıyor. O stadlardaki kameralardan o kartlar olmadan da tespit yapılır.
Reply
28-08-2014, 08:37,
(27-08-2014, 01:09)OnlyTurk Wrote: Haftasonu ligler başlayacak fakat satılan passokartlar şehirlerin nüfuslarına oranlandığında çok komik rakamlar ortaya çıkıyor. Stadlar kesinlikle boş kalacak. Uygulamanın ana pazarlama aracı şiddet teması üzerinden yürütülüyor fakat futbolda şiddetin en az olduğu ülkeler bile bunu kullanmıyor. Uygulama ölü temeller üzerine oturtulmuş. Ne geçmişi var ne geleceği. Şimdilik üst mesajlarda bir arkadaş yazmış, kaçabileceğimiz kadar kaçacağız. En azından PTT1.Lig'de sezon sonunda geri adım atılacağı düşüncesindeyim.
Şuana kadar kesinlikle hayal kırıklığı oldu zaten passolig. kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez misali büyük yatırım yaptılar ama beklediği karşılığı şuana kadar alamadılar. oyüzden reklamlara ağırlık vermeye başladılar. hele bu sene şans faktörüde yanlarında olmasına rağmen istedikleri rakama ulaşamadılar. şans faktöründen kasıt, mesela beşiktaşın avrupaya süper başlangıç yapması doğal olarak beşiktaşın satışlarını baya artırdı. keza trabzonun tarihinde ilk defa yıldız transferler yapmasıda trabzonun satuışlarını artırdı. balırkesir ise tarihinde ilk kez süper lig heyecanı yaşayacak olmaları hevesle almalarını sağladı. yoksa balıkesir kimki 10 bin satsın? tribünler biraz dik durabilse zaten tamamen ellerinde patlayacak ve mecburen vazgeçecekler bu saçmalıktan.
Reply
28-08-2014, 08:55,
İstemeye istemeye dün başvuruyu yaptık bi zımbırtısı arızalanmış aletin adrese gelecek bekliyoruz...
Ölümüne sevdamız Gerçek aşkımız
Reply
29-08-2014, 16:22,
Bilet parasından hariç 4 lira fazladan para çıkıyor cebinizden.Yönetimin belirlediği kombinelerden almak çok daha karlı ve mantıklı bir hareket oluyor.Passolig alanlar kombine almayı düşünebilir.
Reply
29-08-2014, 17:38,
Ptt den veya passo.com.tr den karta para atip bilet alinca 4 lira kesinti falan yok.
Reply
29-08-2014, 18:32,
İnternet işlemlerinde para gitmiyormuş.Dışardan işlem yaparsan 3+1 4 lira fazladan para veriyormuşsun.
Reply
30-08-2014, 01:29,
anladığım kadarıyla passolig sahibi olmak için aktifbank denen bankanın ya kredi kartını almak gerek, ya da vadesiz hesap açtırıp bilet almak amacıyla hesapta para tutmak gerek.

bahsi geçen bankanın şubesi bulunmayan yerlerde mecburen eft yapmak lazım. eftnin de 2 liradan 500 liraya kadar masrafı var. ptt de belli komisyon karşılığı o parayı gönderebilir.

ancak sorun para yollamakta falan değil, sorun tamamen bankanın kredi kartı veya vadesiz hesaptan alacağı ücrette. passolig ürünü istisnaysa ve ücret talep edilmeyecekse eyvallah ama tutup da kredi kartı aidatı deyip 100 lira isteme hakkı da var bankanın, vadesiz mevduatlarda ise hesap işletim ücreti adı altında (ayda bir, 3 ayda bir, 6 ayda bir, senede bir) istediği kadar para kesme hakkı da.

yanlış anlamış olabilirim konuyu, bu zamana kadar hiç irdelemedim nedir necidir diye...
Biz GİRESUNLUYUZ; Ölsek de Eğilmez Başımız, Vasiyetimiz Olsun YEŞİL BEYAZ Mezar Taşımız!
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)