KORONAVİRÜS - COVİD -19 !
31-03-2020, 21:39,
RE: KORONAVİRÜS - COVİD -19 !
Daha önce test sayısının azlığından bahsetmiştim. Son birkaç gündür test sayısı arttıkça vaka sayısı da çok ciddi şekilde artmaya başladı. Ve ilginç şekilde, biz test yapılmalı derken az test yapılmasını savunan trol ekibi bu kez test sayısındaki artışı övüyor. Cidden virüsten çok daha tehlikeli bir kitleyle karşı karşıyayız.
Reply
31-03-2020, 23:32, (This post was last modified: 31-03-2020, 23:34 by turkuaz_0628.)
Günde en az 30-40 bin test gerekli daha da fazlası hatta, hiç olmassa şehir bazlı ve ya ilçe bazlı çok ciddi karantinalar gerekli, milletimiz çok cesur hele gençler sadece bize bulaşacak ve eve gitmeyeceğiz modundalar sanırım, bilim kurulu üyelerinden bir tanesi ipin ucu kaçmak üzre dedi biz hala parayı kim toplayacak ve dağıtacak kısmındayız orda bile ayrıştık bölündük ! parayı da kimin vereceği ve dağıtması gerekiyor o ayrı mesele ! bugün vaka sayılarına kaçıncı günde ulaşılmışa dair bi resim vardı biz on binlere bahse konu ülkelerden tam 10 ila 15 gün önce vardık, hele ki tatil zannedip bavulu alıp memlekete giden orlarda eş dost akraba ziyaretleri yapanlar varki evleşe şenlik köy karantinaları bu sebepten zaten ! yine polis askerlere bulaştı ki eyvah ! 40 polis 18 jandarma 4 kaymakam ve 1 vali, bu işin lamı cimi yok Devlet devreye girmesi lazım biz ise halk olarak dikkat edeceğiz ki sonra ortaya çıkan tabloyu konuşalım yine bu durumdaki öngörü ile bu işin yaklaşık temmuz ayına kadar sarkacağı düşünenler var ki çok mantıklı savlar var ortada. Allah yardım etsin dara düşürmesin kimseyi... Bu akşam en etkileyen olay ise bir dr yakalanmış 7. günden sonra eve karantinaya almışlar o bile o 7 günün birisi var ki dedi adamın ne demek istediğini hissettik valla bu işin içinden biri gayet hayatı düzgün kronik hastalık yok gittim geldim diyor, birde mavi karadeniz sahibi ve ya yayın ekibinden bi abi ölmüş sanırım 2 hafta tedavi görmüş bugün vefat etmiş istanbulda...
Başkentten !
Reply
31-03-2020, 23:40,
İki hafta önce sokağa çıkma yasağı ilan edilseydi, çok az hasarla atlatirdik. Ama yasak gelse de iş işten geçti artık. Çok kötü günler bizi bekliyor.
Biz GİRESUNLUYUZ; Ölsek de Eğilmez Başımız, Vasiyetimiz Olsun YEŞİL BEYAZ Mezar Taşımız!
Reply
01-04-2020, 00:02,
Devlet devreye girsin diyorsunuz devlet asgari ücretli vatandaşından para bekliyor evde otur kendini izole et diyor ne bekliyorsunuz Sağlık Bakanı ve Bilim Kurulu zaten sokağa çıkma yasağı diyor dinleyen kim tek adam sistemi olduğu sürece bu böyle gidecek
HAYATIN KIYISINDA MARATON ORTASINDA !!!
Reply
01-04-2020, 20:46,
asrın liderimizin, konunun uzmanlarına danışıp onların sözünü dinleyeceğini düşünmüyordunuz heralde değilmi? prof dediğin nedirki yani asrın liderimizden iyi bilecek halleri yok. özetle, bilim kurulu dediğin zaten süreç kötü giderse "aha bunların yüzünden" diyebileceği bir günah keçisi ekibidir. ha süreç iyi giderse zaten mesele yok, asrın lideri iyi yönetmiş demektir. şu durumda hala sokağa çıkma yasağı konmaması bilim kurulu kararı mıdır sizce?
Reply
01-04-2020, 21:01, (This post was last modified: 01-04-2020, 21:09 by heyulaanil28.)

Giresun da 61 vaka var açıklanan devlet hastanesindeki abla hastaları Ünye ve Samsun'a gönderiyoruz diyordu yoğun bakımda olanları haklıymış durum ciddi İstanbul genelinde sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli hükümet belediyelere genelge çıkartacağına bu işe artık kafa patlamalı Sağlık Bakanına acıyorum iyi çalıştı adam ama tek adama laf anlatamıyor açıkca sokağa çıkma yasağı isteğini belirti üstü kapalı
Reply
01-04-2020, 21:54, (This post was last modified: 01-04-2020, 21:59 by genc28.)
(01-04-2020, 21:01)heyulaanil28 Wrote: Giresun da 61 vaka var açıklanan devlet hastanesindeki abla hastaları Ünye ve Samsun'a gönderiyoruz diyordu yoğun bakımda olanları haklıymış durum ciddi İstanbul genelinde sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli hükümet belediyelere genelge çıkartacağına bu işe artık kafa patlamalı Sağlık Bakanına acıyorum iyi çalıştı adam ama tek adama laf anlatamıyor açıkca sokağa çıkma yasağı isteğini belirti üstü kapalı
 Durum çok ciddi hal alacak ülke için bunlar daha iyi gunlerimiz.
Genç Çotanaklar

Reply
01-04-2020, 22:43,
Sokağa çıkma yasağı falan ilan edemezler. Sokağa çıkma yasağı demek ben senin su elektrik doğalgaz faturanı verecem demek. Onun yerine haşmetlimiz iban yolladı, hesabı bize kitledi Big Grin
Reply
02-04-2020, 00:24,
Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, “İl genelinde koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında 2 bin 159 kişinin gözetim altında tutulduğunu açıkladı. Millet aklını başına alsın Giresun için sayılar çok fazla 61 rakamı bile o nüfusa, köylere de jandarma tedbir almış yaşı 60 üstü olanlara merkeze inemiyorlar şehir fellik fellik geziyor sanırım...
Başkentten !
Reply
02-04-2020, 12:01,
(02-04-2020, 00:24)turkuaz_0628 Wrote: Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, “İl genelinde koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında 2 bin 159 kişinin gözetim altında tutulduğunu açıkladı. Millet aklını başına alsın Giresun için sayılar çok fazla 61 rakamı bile o nüfusa, köylere de jandarma tedbir almış yaşı 60 üstü olanlara merkeze inemiyorlar şehir fellik fellik geziyor sanırım...

Devlet hastanesinde baş hemşire abla vakaları Ünye ve Samsun'a gönderiyoruz diyor Ordu'da kötüymüş 1 kişi ölmüş zaten orada bilinen birşey 1 haftadır söylüyoruz bunları artık
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)