32.Hafta | MS Giresunsporumuz:1 - Adana Demirspor:0
09-05-2019, 23:29,
RE: 32.Hafta | MS Giresunsporumuz:1 - Adana Demirspor:0
(09-05-2019, 21:10)genc28 demiş ki: 1.lige ilk çıktığımız sene genç yabancı kuralı vardı millet tiagoları emenikeleri getirirken bizde cisse denen sığırı getirmiştik.

Kulübümüzün ilk yabancı futbolcusudur kendisi. İbrahima sory cisse... Ben sigirdan çok leylek derdim kendisine. Leylek gibi koşuyordu çünkü.
Biz GİRESUNLUYUZ; Ölsek de Eğilmez Başımız, Vasiyetimiz Olsun YEŞİL BEYAZ Mezar Taşımız!
Alıntı
09-05-2019, 23:46,
Ah o adana maci yokmu kartepe kampinda. Cisse denemek icin gelmisti. Kazmaligi pacalarindan akiyor adeta cok sırıtıyordu. Ama gel gör ki sansa bala da olsa cok şık bir gol atti o macta. Aha dedim simdi bu gole sebep bu kazmayi transferde ederler. Ettiler valla. Sonrasini hepimiz biliyoruz. Mehmet birincinin başını yedi ilk haftalarda. Sanirim 2. Hafta olmasi lazim altay deplasmaninda 79 a kadar 2-0 onde girip maci 3-2 kaybettik. Vay efendim 2-0 dan mac verilirmiymis. E adamlarin forvet hatti burak calik seyhmus vs iken sende cisse varsa verilir tabiki. 

Ha ama gelgelelim futbolun gelismesi kurallarla yasaklarla olacak is degil. Altyapilar basta olmak uzere antrenör yetistireceksin. Futbola yeni baslayan cocuklara one gecince yerde yatip ölü taklidi yaparak rakibin emegini çalmayı profesyonellik olarak öğreten, mac kaybedince hakeme satasmanin öğretildiği, savunma diye ceza sahasina kapanip hic pres bile yapmadan kontraya çıkmadan topu rakibe vermenin öğretildiği ülkede futbol gelişmez. Daha milyonlarca sebep sayarim neden futbolumuzun geride kaldigina. Ama yabanci transferi sanirim sonlarda kalir bu sebepler arasında. 

Bir donem gündemde baska bir sacmalik vardi. Milli olmayan yabancı futbolcular transfer edilmesin yada sınır getirme vs gibi sacma sapan bir oneri. Yani diyorki brezilya liglerinde marco aurelio gibi yetenekli oyuncular bulsaniz bile transfer etmeyin onun yerine gidin afrikada gana milli takimindan piyasa yapmis bi oyuncu bulup 10 katina transfer edin.
Alıntı
11-05-2019, 03:45,
Hangi maç olduğunu hatırlayamadım.TRT arşivlerinden yayınlanan bir milli maç izlemiştim.Milli takım devre arasına yenik giriyor.Silik bir futbol oynamış.O zamanların basın jargonu gereği devre arasında taraftarlar ile röportaj yapıyorlar.Taraftarlarımız o kadar bilinçli cümleler kuruyorlar ki şaşırırsınız.Kime mikrofon uzatsalar sanki sözleşmiş gibi hep aynı kelimeleri haykırıyorlar.’Biz niye yetiştiremiyoruz ?’ ‘Bizim nüfusumuz, genç potansiyelimiz daha fazla’ ‘Niye yapamıyoruz ?’
80’li yıllar olsa 30 seneyi aşkın süre geçmiş.Hep söylemde kalan, bir türlü icraate geçmeyen işler.Sabrımız yok, bir ikincisi, adam sendecilik çok bizde.Yetenek, potansiyel değil, ağzı çok konuşan, tanış, eş-dost muhabbeti önemli.Yoksa oynayamazsın.
Büyük liglere baktığımız zaman yabancı kuralı diye bir saçmalığın olmadığını görüyoruz.Ayrıca Türkiye’de kural diye bir durum söz konusu değil ki.11 Türk oyuncu ile oynayamazsın diyen mi var ? Çık oyna.Tercih sana kalmış.Anlamsız, günü kurtarmak için suni tartışmalar yumağı.
Bu hafta içerisinde oynanan şampiyonlar ligi maçları tam bir ders niteliğinde aslında ama anlayan varmı.Yoktur.Ajax için kaybetti diyebilir misiniz ? Adamlar 19-20 yaşında gençler ile Dünya’nın en prestijli turnuvasında göz kamaştırdı be.Bizde de işte bir Karabükspor var 20-21 yaşındaki gençler ile varlık gösteremeden küme düşüyor.İbretlik.
En son Türk futbolunda Ali Koç rüzgarı vardı.Vizyon vizyon dedi durdu.Haberleri açıp okuyorum şimdi 29-30 yaşındaki köfteleri transfer etmek için uğraşıyormuş.Ha inşallah dediğini yaparda genç isimler kazandırır memlekete.
Türk futboluna bir Atatürk şart.Kesinlikle şart.Günlük değil gelecek adına iş yapacak bir isim olmalı.Yabancı takımlarda ki üst düzey gençleri görünce iç geçiriyorum.Ulan bizim 19’luklar daha topa vurmayı bilmiyor yahu.
     Sahipsiz kentin sahipli değeri
Alıntı
11-05-2019, 16:58,
Vedat gibi adamı bedaya sattılar şimdi süper ligi sallıyor adam. Yönetimin vizyonu bu işte. Allah bilir ne para yediler cavcavdan
Alıntı
11-05-2019, 22:58,
Altay 35 yaşında Paxiao diye bir adam getirdi tüm lig rekorunu kırdı. Kural, yasak işini bırakalım lütfen. Havuz geniş olmalı. Scout u ve menajeri sağlam olan kulüpler ucuza fıstık gibi yabancılar buluyorlar. Orduspor'a Bruno ve Akaminko'yu galiba aynı menajer getirmişti.
yüreğimdeki sevdan çotanak arman
Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi