22. Hafta| Giresunspor - Denizlispor
18-02-2018, 09:05,
RE: 22. Hafta| Giresunspor - Denizlispor
(18-02-2018, 03:45)ArmanınPeşinde Wrote: Dertlendim gece gece. Uyuyamadım kahrımdan. Şuraya 1-2 kelam edeyim, 4-5 yıl önceki birkaç güzel günden bahsedeyim, bir miktar rahatlarım belki.

Şampiyon olduğumuz sene. Lise son sınıftayım. Sınav senesi. Herkes harıl harıl ders çalışıyor, sosyal hayatlar sıfırlanmış, tam bir maraton. Birkaç benim gibi tribün delisi, Giresunspor aşığı arkadaşla gidiyoruz tribüne, olabildiğince bağırıyoruz. Hatırlarsınız o senenin ilk dönemlerini. İlk haftaların ne kadar sıkıntılı geçtiğini, nasıl her maç 1000 kişiye oynadığımızı. He bize farketmiyordu tabi, "ArmanınPeşinde" kovalayıp gidiyorduk. Sonra Mehmet Birinci geldi, takım ayağa kalktı vs...

O günlerden 2 anı anlatmak isterim. Birincisi Berkan'la ilgili, diğeri ise bana göre şampiyonluğu getiren Anadolu Selçuklu maçında Özgür'ün son dakikalardaki istemsiz kafa golü.

Takımın yavaş yavaş havaya girdiği dönemde, hangi maçtı hatırlamıyorum, Berkan'la ilgili tam gözümün önünde bir pozisyon olmuştu. Top sol kanatta ilerlerken birden atağın yönünü değiştirdik, top Berkan'a doğru süzülmeye başladı. Ama biraz arkasında kaldı, Berkan da ani fren yapınca ayağı kaydı, yere düştü. Malumunuzdur bizim zemin. Tam topu kaybettik diyecektim ki, yıllardır futbol izlememe rağmen hala göremediğim bir hareket yaptı Berkan. Sırtüstü durumdayken sakatlanma pahasına ters taklaya yattı. Boynundan destek alarak amuda kalktı, baldırıyla da topu durdurdu. Umarım canlanabilmiştir gözünüzde, belki hatırlayan da olur. Pozisyon tehlikeli bir pozisyon değildi, kaybetsek kontra atak da yemeyecektik. Sadece top el değiştirecekti yani. Gel gör ki, belki de boynunu kırma pahasına, çok ağır bir sakatlık geçirme pahasına o topa atladı Berkan. Ve o an da, benim gönlümde süresiz kontrata sahip oldu. Kim ne derse desin, kaç yaşına gelirse gelsin, belki antrenör, belki futbolcu olarak her zaman kayıtsız şartsız Giresunspor armasını taşımasını isteyeceğim bir adam oldu. Çok çok çok üzüldüm gittiğini duyunca. Umarım döner.

Gelelim diğer anıya. Anadolu Selçuklu maçı. Sanırım bitime 3 hafta kalaydı maç. Sonrasında deplasmana Hatay'a gidiyorduk. Herkes mutlak galibiyet beklerken çok sıkıntılı geçmişti maç. İkinci yarı geri düşmüştük, bir türlü de gol bulamıyorduk. Sonrasında da hatırlarsınız 80 küsürlü dakikalarda seken topta istemsiz bir kafa vuruşu ve maç 1-1. Puan farkını korumuştuk az da olsa. İşte o gün yine tribündeydik, son 14-15 haftadaki grup, yine oradaydık. Ben biraz iri yarı biriyim. O dönemler de bir 95-100 kilo vardırım heralde. Her gol sonrası, bizim gruptan olsun, başkaları olsun sürekli üstüme atlarlardı. Totem gibi bir şey olmuştu yani. Ben de durumun farkında olduğumdan, sürekli sıkı sıkı tutunur, bir yolunu bulur yıkılmazdım. Anadolu Selçuklu maçında gelen golden sonra ilk defa yıkıldım. Öylesine hararetli bir sevinç yumağı oldu ki, dayanamadım. Hiç umrumda da olmadı tabi.

Şimdi dönüp o günlere bakıyoruz. Kulüp olarak kasada para yoktu, transfer yasağı vardı, batmanın eşiğindeydik, iğrenç bir sezon başlangıcı olmuştu. Ama karakterli futbolcular, karakterli teknik yönetim vardı. Paralarını aldılar, alamadılar ama arma için oynadılar, taraftar için oynadılar. Hepsi dönsün gelsin, başımın üstünde yerleri var. Hele bir de bu çapsızları gördükten sonra, apayrı bir yerleri var.

Varsa hepsini okuyan, kusura bakmasın başını ağrıttım. Bir nebze rahatlayayım istedim. Çok seviyorum, çok üzülüyorum. Başkanmış, oyuncuymuş, teknik direktörmüş, hepsi boş. Taraftara oluyor olan. Artık geri kalan haftalarda takip etmeyeyim diyorum, ama biliyorum yapamam. Haftaya oynanacak maç için yarından başlarım hayaller kurmaya. Her gün kafamda oynarım 2-3 defa aynı maçı. Yapılacak bir şey yok. Bu da bizim tasamız.

Adamsın kardeşim çok güzel olmuş yüreğine sağlık bizim sevdamız sadece armaya
KEŞAPLI OLMAK GÜZELDİR... Smile USUL usul GELİYORUZ..
Reply
18-02-2018, 10:29,
Şu takımda kavga çıkaran bütün futbolcuları derhal s.ktir etsinler, yarından itibaren ilişikleri kesilsin yerine yüreğiyle oynayacak düzeni bozmayacak futbolcular çıksın. Nasılsa bugünden daha kötü olamayız. Bari o kadroyla mücadele edelim de hem belki bir kaç puan toplarız, hemde senenin iskeleti yavaş yavaş oturur.
Reply
18-02-2018, 11:03,
Umut fakirin ekmeği ye Mehmet ye 
Açıkçası takım sezonun ilk yarısındaki gibi olsa playoftan superlige çıkar o kalite de oyuncular var..
Küme düşme söylemine katılmıyorum ..kume dusme barajı 37 38 olur..
Ama  ruhsuz futbolcuların sayesinde elimizden kaçan kaçacak olan süperlig veya playofa yanıyorum. 
Kerasusun dediği gibi başkan kriz yönetimini yapmadı ama yapmalı ..Sorun kalitede değil takimdaslikta..tamam eksik yönler var ama olay off yapacak takım var..
Dedim ya umut fakirin ekmeği elazığ ümraniye al 6 puanı playoff gelir..ama neşter vurulmali
Derelili çotanak
Reply
18-02-2018, 11:13, (This post was last modified: 18-02-2018, 11:13 by sokakbaşımeyhane.)
Bu 2 haftada herşey belli olur 
Yıllar önce trabzonspora yazılan bir tezahürat vardı
"Ağlasan olmaz,sussan olmaz,Bu senede sizden bir pok olmaz..."ona doğru gidiyoruz ..
Derelili çotanak
Reply
18-02-2018, 14:15,
Çağlar açıklama yapmış.Muhattabın taraftar değil kendini bilmez bir kişi olduğunu söylemiş.Ana avrat küfür edince bende o kişiye tepki gösterdim diyor.
     Sahipsiz kentin sahipli değeri
Reply
18-02-2018, 14:59,
(18-02-2018, 14:15)mvsr Wrote: Çağlar açıklama yapmış.Muhattabın taraftar değil kendini bilmez bir kişi olduğunu söylemiş.Ana avrat küfür edince bende o kişiye tepki gösterdim diyor.

Ben amatorde yıllarca top oynadım ne küfürler edildi  tinlamadim hemde amatorum..milli takım galatasaray gibi takimlarda oynayan çağlar bir kişiye nasıl konsantre olmuş anlamadım demek ki aklı sahada değil sonuç bu..
Derelili çotanak
Reply
18-02-2018, 15:19, (This post was last modified: 18-02-2018, 15:25 by maicon_28.)
Çok ilginç bir lig olduğunu biliyordum ama aynı zamanda çok ilginç bir sezon yaşanıyor.

Ligin 1.si ile 14.sü arasında sadece 14 puan fark var. Yine ligin 14.sünün playofftan uzaklığı sadece 6 puan, belki bugünkü sonuçlara göre 5 puan bile olabilir.

Geçen sene bu hafta sonunda 14. ile lider arasında puan farkı 22 imiş. Playoff ile uzaklığı 12 puanmış

Ligin altı çok karıştı. Alttaki takımlar ligde kalsak yeter umuduyla yaşarken, 3 maçlık bir seri yapsalar belki de playoffta olacaklarından dolayı süper lig hayali kurmaya başladılar..
Bu IQ seviyesi düşük takım şampiyon olamaz. Unutma, umutlanma
Reply
18-02-2018, 15:24,
Lig ilginç bizim takımda çok ilginç.
Klişeler bize pek yaramıyor.Hoca değiştiriyoruz ilk maçta fark yiyerek yeniliyoruz.
Kurban kesiyoruz, dua ediyoruz yeniliyoruz.
Puan farkı azaltacağımız hafta yeniliyoruz.
Lider olabileceğiz yeniliyoruz.
Rakibi yensek küme düşecek yeniliyoruz play-offu zora sokuyoruz.

Kesin stadyum kapanış-açılışlarında da yeniliriz.
     Sahipsiz kentin sahipli değeri
Reply
18-02-2018, 15:27,
spor28 in manşetler fena çok şanssızmışız, Fatih Tekke hep bizi yeniyormuş, bizden giden adamlar bize aslan kesiliyormuş.
yüreğimdeki sevdan çotanak arman
Reply
18-02-2018, 15:29, (This post was last modified: 18-02-2018, 15:34 by maicon_28.)
(18-02-2018, 15:24)mvsr Wrote: Lig ilginç bizim takımda çok ilginç.
Klişeler bize pek yaramıyor.Hoca değiştiriyoruz ilk maçta fark yiyerek yeniliyoruz.
Kurban kesiyoruz, dua ediyoruz yeniliyoruz.
Puan farkı azaltacağımız hafta yeniliyoruz.
Lider olabileceğiz yeniliyoruz.
Rakibi yensek küme düşecek yeniliyoruz play-offu zora sokuyoruz.

Kesin stadyum kapanış-açılışlarında da yeniliriz.

Sorma ya yine gündem olduk zaten. Herkes sanki tetikte bekliyormuş gibi yenildiğimiz anda başladılar dalga geçmeye (Kurban kestiğimiz fotoğrafı paylaşarak.) 

Passaparola Metin Uca bile dile getirdi

ekleme: Bakalım bu haftaki rakibimiz Elazığspor'u Yılmaz Hoca yakından tanıyormuş. 2 kere izlettirmiş, şu Tom'un hastasıyım lütfen onu durduralım Sad
Bu IQ seviyesi düşük takım şampiyon olamaz. Unutma, umutlanma
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)