Türkiye'de şike operasyonu
09-12-2011, 22:49,
RE: Türkiye'de şike operasyonu
ne diyelim bunlara şimdi bari bu sezon ligde kalsak tff sezon sonu açıklayacak kararı eğer düşersek bide şikeden düşürürler 3.ligde alırız soluğu bi 15 sene 3.lig 2.lig b gezeriz artık...
Reply
10-12-2011, 13:49, (This post was last modified: 10-12-2011, 13:53 by heyulaanil28.)
iddanameyi bizle olan bölümünü okudum bizi yakarsa ömer ülkünün diyarbakır maçı öncesi ve sonrası konuşmaları yakar gerçi savcılık ifadesinde çoğu reddetmiş anlamadığım bu takım diyarbakır gibi ligde dibe vurmuş takımdan şike umuduyla ligde kalıyorsa baştan düşelim iddanameye göre bizi yakarsa ömer ülkü yakar...

bu arada ordusporla ilgili bir bölüm gözüme çarptı sayfa 397 nedim türkmen ömer ülküyü arıyor diyarbakır başkanından maçı orduspora vermelerini istiyor sonra nedim türkmen ve diyarbakır başkanı şike konusunda maçtan önce buluşup anlaşıyor diyor sonra yeteri kadar delil elde edilemediğinden suç unsuru bulunmuyor diyor bu nasıl iş hem maçtan önce anlaşıyorlar sonra suç unsuru yok bunun gibi bir kaç kişide serbest kalmış örnek mi sadri şener,nevzat şakar,mehmet yıldız gibi şikeye teşebbüs var serbest ama bunlarda aydınlanmalı kimse biz temiziz demesin bu iddanameye göre...
Reply
10-12-2011, 16:26,
(09-12-2011, 20:32)ryu Wrote: Olgunu ülküyü anladık diyelim bu adamlar büyük paralar götürdü ulan ya bizim yerel gazetecilerimize nedemeli yada mersin diye kendi evimizde yalakalık yapan şahsiyetlere ne demeli cebinize attınız paralar çıkar bir gün elbet

İddianame yi okudun mu bilmiyorum ama Olgun pekerle Ömer ülkü nün Giresunspor üzerinden para kazandığına dair bi ifade bi iddia geçmiyo. Transfer tahtasını açtırmak için eski futbolcuları üzerinde baskı oluşturmuşlar Ömer ülkü takımın düşmemesi için şike yapmış iddası var bunlar iyi şeyler değil ama Giresunspor üzerinden paralar kaçırılmış veya paralar aklanmış değil yazıldığı kadarıyla. bu arada ne olgun peker ömer ülkü osman çırak kimseyi desteklediğimde yok yanlış anlaşılma olmasın sadece okuduğum kadarıyla bişeler yazmak istedim.
Reply
10-12-2011, 16:41, (This post was last modified: 10-12-2011, 16:41 by yirmisekiz.)
25.04.2011 günü saat:21.08’de Ömer Ülkü’nün H.yı aradığı görüşme; (tape:310)
H: “Niye yenildiniz lan bu hafta”, Ömer: “Bu hafta maçı sattık oğlum”, H: “Sattınız oğlum telefonlar dinleniyor valla alırlar içeri ha”, Ömer: “Oğlum alsınlar ne olacak”,
Reply
10-12-2011, 17:29,
Bu Ömer Ülküde de gram zeka yokmuş arkadaş. Yiyorsun bir halt adam gibi ye bari.

Mersin maçıyla ilgili resmen şike konuşmaları var. Taraftarda mersini desteklemiş diye geçiyor heryerde.
Rezillik tek kelimeyle
Reply
10-12-2011, 18:47,
(10-12-2011, 16:26)alifuat Wrote:
(09-12-2011, 20:32)ryu Wrote: Olgunu ülküyü anladık diyelim bu adamlar büyük paralar götürdü ulan ya bizim yerel gazetecilerimize nedemeli yada mersin diye kendi evimizde yalakalık yapan şahsiyetlere ne demeli cebinize attınız paralar çıkar bir gün elbet

İddianame yi okudun mu bilmiyorum ama Olgun pekerle Ömer ülkü nün Giresunspor üzerinden para kazandığına dair bi ifade bi iddia geçmiyo. Transfer tahtasını açtırmak için eski futbolcuları üzerinde baskı oluşturmuşlar Ömer ülkü takımın düşmemesi için şike yapmış iddası var bunlar iyi şeyler değil ama Giresunspor üzerinden paralar kaçırılmış veya paralar aklanmış değil yazıldığı kadarıyla. bu arada ne olgun peker ömer ülkü osman çırak kimseyi desteklediğimde yok yanlış anlaşılma olmasın sadece okuduğum kadarıyla bişeler yazmak istedim.

He kardeş olgunla ömer ülkü giresunsporu çok seviyoduda sırf sevdiklerinden takım düşmesin diye bu olayların içine girdi.Hala neler konuşuyoz burda ihanet sadece yönetimde eski başkanlarda olsa yine iyi taraftarından yerel basınına kadar şehrine 3 5 kuruş için ihanet edenler bu şehirden siktrsin gitsin.

Genç Çotanaklar

Reply
11-12-2011, 03:48,
Bahsedilen konuşmaların hiçbirinde bir ihanet yok.Sadece iktidar kavgası var,yönetimsel bazda da,tribün bazında da.Hain ağır bir kelimedir,önce okuyup anlayıp dinleyip öyle yazmak gerekir.

Ayrıca Olgun Peker'in kulübün parasını yediği gibi bir izlenim hiçbir konuşmada yok.Yöntemi iyidir kötüdür suçtur yanlıştır ayrı konu yalnız bu takım için kendi yöntemlerinde çaba sarfedip bu noktalara da sırf bu yüzden gelmiştir.Gelirken herkes davullarla zurnalarla karşılarken de yöntemlerini az çok bildiğine göre kimsenin bu noktada ona "hain" deme hakkı yoktur.Bana kalırsa ağır eleştirme hakkı bile yoktur.

Ben bu çekişmede taraf değilim,hiç de olmadım.Ancak gerçekler ortada
Reply
11-12-2011, 04:13,
hayırlı işler.
UÇBEYLERÝ GÖRELE
Reply
11-12-2011, 09:52,
İddianamede dikkati çeken bir husus da LEriş'in geçen sezonun devre arasında, dünyaları harcattığı Boluspor'u yüzüstü bırakmaya dünden razı hali... Yeri açılsa bırakıp gidecek, açılmadığı için mecburen kalıyor. Demek ki bu şahsın bizim düşündüğümüzün tam aksine, profesyonel iş ahlakı vs. öyle bir derdi yok, tam bir hayalkırıklığı... Bir de arka tarafta başka, ön tarafta daha başka konuşmuş, Bolular'ı da ayak üstü yemiş http://www.boluekspres.com.tr/icerik/haber.php?i=13618 Bunlar anlaşılan geçen sene Boluspor'u da bu hengamelerin içinde güme götürmüşler.
Reply
11-12-2011, 12:25,
Yılmaz Özdil'in bugün ki yazısını paylaşmak isterim.İbrahim Akın'la ilgili yazı kaleme almış.

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/1943...azarid=249
     Sahipsiz kentin sahipli değeri
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)