2014 FIBA Basketbol Dünya Kupası (30.08.2014 - 15.09.2014)
31-08-2014, 22:21,
RE: 2014 FIBA Basketbol Dünya Kupası (30.08.2014 - 15.09.2014)
Lafı bence yanlış anlamışsın. Canlı dinledim Amerika fiziksel, önde baskı yaparak oynuyor, en azından Yeni Zelanda gibi ters gelen bir oyunları yok normal bir basketbol maçı olacak dedi. Söylediğinde yanlış yok. Yeni Zelanda çok ters ve alışılagelmemiş bir oyun oynuyor. Çözüm bulana kadar çok zorladılar. Ne yapacakları belli olmuyor. Amerikanın en azından oyun stili bilindik bir tarz. Önlem almak zor ayrı mesele.

Amerika maçına tabiki kazanmak için çıkacağız dedi. Ne dîyecekti kaybetmek için oynayacağız mı?
Reply
31-08-2014, 23:32,
Takım bu akşam dört dörtlük. Geçmiş turnuvalar dahil şuana kadar izlediğim-gördüğüm en aklı başında oynayan Türkiye basketbol milli takımı. Buna rağmen rakibin kalitesi malum, işler her an terse de dönebilir ama ilk yarı itibariyle harika.
Reply
02-09-2014, 20:38,
(31-08-2014, 22:21)Yaglidereli Wrote: Lafı bence yanlış anlamışsın. Canlı dinledim Amerika fiziksel, önde baskı yaparak oynuyor, en azından Yeni Zelanda gibi ters gelen bir oyunları yok normal bir basketbol maçı olacak dedi. Söylediğinde yanlış yok. Yeni Zelanda çok ters ve alışılagelmemiş bir oyun oynuyor. Çözüm bulana kadar çok zorladılar. Ne yapacakları belli olmuyor. Amerikanın en azından oyun stili bilindik bir tarz. Önlem almak zor ayrı mesele.

Amerika maçına tabiki kazanmak için çıkacağız dedi. Ne dîyecekti kaybetmek için oynayacağız mı?
yahu kardeşim (yada abim herneyse, yaşını bilemedim) yeni zelandanın her tarafı ters oynasa ne yazar Allah aşkına? bizim her türlü rencide etmemiz gereken bir maçtı. şu maçta zorlanmanın bahanesi falan olmaz. ergin atamanın bahanesi bizim ilkokuldaykenki sular kesildi ders çalışamadım klişesine bensemiş. yenmemiz lazımdı demiyorum bak, bizzat 40+ sayıyla kazanıp rencide etmemiz lazımdı. ki diğer rakiplere de bi gözdağı versin. bak mesela abd, finlandiyayı g.t zoruyla yenmiş olsa bizim maç çok daha farklı olurdu değilmi? aa demekki abd de yenilebilecek bir takım fikri oluşur ve galibiyete inanmış bir takım olarak çıkabilirdik sahaya. ama işte büyük takım olmak böyel bişey. yani bu oyuncu kalitesiyle falan alakalı değil, büyük düşünmekl alakalı. adamlar daha ilk maçında 60 sayı fark attı ve tüm rakiplere gözdağı verdi. bak ergin ataman bile dedi maç sonrası, abd yi yenemeyeceğimizi biliyorduk zaten. hadi yeni zelanda karşısında gözdağı verme, normal topunu oyna ve kazan. ama yok onu bile yapamadık biz, şu averaj takımı karşısına zar zor galip gelebildik. bak basktbol takımı olduğunu dahi yeni öğrendiğim dominik cumhuriyeti tüm maçı öne götürdü ve rahatta sayılabilecek bir farkla yendi. ne yani o maçta çokmu düz oynamış yeni zelanda? şu takımı zor yenmenin bahanesi olabilirmi yahu? ne demektir yok efendim ters geln bir basktbol oynadılar falan. gerçi abd maçı sonrası zaten itiraf etmiş çaktırmadan. finlandiya maçı gibi tutuk değildik diyor(yeni zelandadan bahsediyor olmalı) ee tamam işte, şunu söylesene. tutuk oynadık iyi değildik "Lüften argo kelimeler kullanmayınız" gibiyik rezil haldeydik falan de. ne "Lüften argo kelimeler kullanmayınız" ters geldiler falan. kaldıki yeni zelandanın ters gelen bi oyun yapısı varsa bile ergin atamanın bunu önceden biliyor olması grekmzmi? bunu bilmiyorsa yeni zelanda maçına nasıl hazırlandı? cevap çok basit. rastgele antrenman yaptık işte öylesine. rakibin oyun sisteminden bile habersiz maça hazırlanıyoruz.

gelelim abd maçına kazanıcaz demesine. yahu aylar öncesinde abd şampiyon olur biz 2.oluruz diyen bu adam değilmi? önceki sayfadada belirtmiştim. bizim hedefimiz 2.lik ne demek? final çıkabiliriz ama orda hiç şansımız yok abd her türlü vurup geçer diyor kısaca. aradan geçen zamana ne değişti, nasıl bi gelişim gösterdikte abd yi yenebilecek duruma geldik peki? işin garip tarafıda birbirine tam olarak zıt bu iki açıklamanın ikisinide savunuyorsun. birbirinin zıttı olan iki cümle nasıl ikisi birden doğru olabilir?

ha diyeceksinki öyl konuşmak zorunda, yenilecez diyecek değilya. yani hayat sadece siyah ile beyazdan ibaret değildir, iki renk arasında binlrce renk tonu vardır. bizde ona gri deriz. işte konumuza uyarlarsak, yenicez demesini eleştiriyorsam bunun doğrusu yenilicez demek değildir tabiki. ben sana şuan 10 farklı cümle yazabilirim, içinde yenicez yada yenilicez kelimeleri geçmeyen. mesela; bugün çok kötüydük ama yarın abd maçı beklnildiği gibi kolay olmayaak abd için. yaa nbileyim, formsuz bir turnuva geçiriyor olabiliriz fakat abd ye kolay teslim olmayacağız. gibi gibi. böyl bir açıklama yapsa kim karşı çıkabilirki? zaten insanların beklntisi bu değilmi? sen bu maç için galibiyet bekleyen birini gördünmü hiç? herkes 20 fark yemeye bile razıyken galibiyet için çıkacaz diye şov yapmaya ne gerek var? hadi öyle bi şov yaptın diyelim. yahu galibiyet için çıktığın maçtan sonra, yenemeyeceğimizi biliyorduk zaten demek ne yüzsüzlüktür, ne utanmazlıktır. bir kişide çıkıpta başşakmı geçiyosun la sen bu milletle diyemiyormu?

ukrayna maçına hiç değinmiyorum bile. abd den başka ciddi bi rakip olmayan bir grupta biz 2. olabilmek için yine elin şeyiyle gerdeğe gireceğiz. rezillik.
Reply
03-09-2014, 18:08,
Neyse Ergin hocayı söyledikleri üzerinden konuşmak emeğine haksızlık. Hiç kimsenin ümidi olmadığı takımı çatır çatır oynatıyor.
Yeni Zelanda bugün Ukraynayı yendi. Dün bizim maçta attıkları her şut girdi bugün tam tersini yaşadılar Yeni Zelanda karşısında.
Birazdan bizim maç başlayacak Finlandiyayı yenmek zorundayız.
Reply
03-09-2014, 18:52,
yaw bizim basketbolcular tam sığır adamlar serbest atış bile kullanamıyor elin finlandiyalısı gözü kapalı basket atıyo ayıp yaa
Reply
03-09-2014, 21:19,
(03-09-2014, 18:08)Yaglidereli Wrote: Neyse Ergin hocayı söyledikleri üzerinden konuşmak emeğine haksızlık. Hiç kimsenin ümidi olmadığı takımı çatır çatır oynatıyor.
Yeni Zelanda bugün Ukraynayı yendi. Dün bizim maçta attıkları her şut girdi bugün tam tersini yaşadılar Yeni Zelanda karşısında.
Birazdan bizim maç başlayacak Finlandiyayı yenmek zorundayız.
şaka dimi bu? yahu çatır çatır oynuyor dediğin takım yeni zelandayı zor yendi, finlandiyayı şans üçlüğüyle uzatmaya götürebildi ancak. ukraynaya yenildi. şu grupta abd hariç rakibimiz yok, hepsini rencide ederek yenmemiz lazım. ama biz rezil durumdayız hala 2. olabilecekmiyiz diye hesap kitap yapıyoruz ve sen çatır çatır oynamaktan bahsediyorsun.

ergin hocanın söylediklerini eleştiriyorum çünkü yalan söylüyor. bi laf vardır, doğru söylersen ne dediğini hatırlamak zorunda kalmazsın. dolayısıyla eğer bir dediğin diğerini tutmuyorsa ozaman yalan söylediğin anlamına gelir. işin doğrusu bu takımın hiçbir hedefi yok. karambole oynuyor işte bala göte nereye kadar gideriz diye bakıyoruz. tabi böyle bir açıklama yapamayacağı için oda hedef 2.lik falan diye ölçüsüz salladı biraz.

bugün finlandiyayı görmedinmi? az biraz savunma yapmaya başladık feci dağıldılar. bala göte üçlük atmak dışında hiçbir oyun alternatifleri yok. çünkü adamların gücü bukadar işte. ama biz bukadar güçsüz bir takımı uzatmalarda yenebiliyoruz ancak.
Reply
04-09-2014, 09:06,
Çok güzel galibiyet aldık, takım oyunu bırakmadı işin en güzel yanı bu. Bu grupta ABD dışındaki takımlar aşağı yukarı birbirine denkler. Bu akş"Lüften argo kelimeler kullanmayınız"i Dominik maçı da çok zor olacak, onlar da bizim gibi Y.Zel ve Fin'i yenip Ukr'a kaybetmişler. Yenersek 2.yiz, rakip Avustralya.
Reply
05-09-2014, 09:44,
Dominik maçı beklenenden kolay geçti, en rahat maçımızı oynadık. Rakibimiz beklendiği gibi Avustralya oldu, geçersek çeyrek finalde Y.Zellanda-Litvanya galibiyle yani çok büyük bir anormallik olmazsa Litvanya'yla oynayacağız.
Reply
05-09-2014, 10:22,
Aktif dinlenme maçı oldu ama takım oyunundan ödün vermedi. Çok kısa bir süre gevşeme oldu. Bütün kadrodan verim almak çok önemliydi.
Avustralyayı geçersek Litvanyayı da geçeriz diye düşünüyorum. Litvanyanın form durumu daha düşük.
Reply
05-09-2014, 13:39,
Slovenya veya Litvanya gazabından Allah korudu son anda. Diğer maçı Slovenya kazansaydı Litvanya ile eşleşiyorduk. Ki maçın genelini de önde götüren Slovenya 11 dk boyunca sayı bulamayınca son anda kaybetti maçı. Yani yine basketbol sahalarında ender görülecek bir şans eseri yüzümüze güldü yine. Koskoca Dünya kupasında Çeyrek finalden önce bir tane bile adam akıllı takımla eşleşmiyoruz. Diğer tarafta ise 5 te 5 yapan Yunanistan, Sırbistan ile eşleşiyor Smile

Not: Vay efendim ABD ile oynadık falan demeyin. O maçı zaten kazanamayacağımızı bilerek çıkmış ve 20 sayı yemekle gurur duyduğumuz bir maç. Tutupta zorlu bir fikstürle çıktık edebiyatı yapılmasın.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)