GeziParkı Eylemi HALK Direnişi
26-09-2013, 20:52,
RE: GeziParkı Eylemi HALK Direnişi
Kerasus sana da katiliyorum. Gormeden iftira eden tabii ki yanlis yapiyor. İyi olma yolunda gitmiyor demektir. Aslinda toplum olarak cok sorunumuz mevcut. Herseyin basi sevgi saygi. İnan burada her iki tarafta olan arkadaslarimiz mevcut. Sana basit ornek vermek istiyorum. Benim bir evladim var..benim evladima baska bir ufak cocuk vurdugunda ben ona git sende ona vur demiyorum. Ya da cocuguma acikgoz ol demiyorum. Bu gibi ogretiler toplumu zamanla bu duruma getirdi.. Herkes cop atiyor yerlere adama dur desen kesin senlen kavga eder. O kadar cok ornek verebiliriz ki..paylasmayi bilmeliyiz..bizler ne olursa olsun hepimiz burada arkadasiz. Tum arkadaslarim benim icin cok degerlidir.
\-.-\ Kıbrıslı Çotanak.
Alıntı
13-02-2014, 23:13,
http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/17...oruntuleri

''başörtülü bacıma saldırdılar, üzerine işediler, darp ettiler''
RTE

Kuyruklu bir yalan olduğu ortaya çıktı.

O günlerde bu yalanı söyleyen ve halkı galeyana getiren, nefret ve kin suçu işleyen; başbakan ve yalakası gazeteciler şu anda ne düşünüyorlar merak ediyorum.Eğer ki onurlu insanların olduğu bir ülkede olsa idik hepsi teker teker istifa ederdi.

balçiçek ilter
cengiz alğan
ismet berkan
abdulkadir selvi
meryem gayberi

işte onurlu! gazeteciler.

ve tabiki başörtülü bacımız ;

zehra develioğlu.

Bunlar unutulmaz...
Alıntı
14-02-2014, 19:17,
İlk kıvırma twetter aracılığıyla başçiçek ilterden gelmiş.
Alıntı: Kabataş görüntülerini izledim.Ayıp bana ait değil,"Kadının beyanı esastır"diyerek dinlediğim Zehra hnm'a aittir, açıklama yapmak zorundadır! Bu arada bu akşama kadar hiç görüntü izlemedim, izlediğimi de hiç iddia etmedim, beni başkalarıyla karıştırmayın,arşivler yazılanlar ortada! Kabataş'ı, nasıl yanıltıldığımı, özürümü yarın Türkiye'de yazacağım, hiç merak etmeyin.Şimdi küfür ve hakaretlerinizi alıp dağılabilirsiniz!

buda konuyla ilgili önceki yazısı,
Alıntı: "Ben cesur bir kadın tanıdım o gün... Kalabalık bir grup tarafından darp edilen, tacize uğrayan, bebeği ve kendisi için ölümüne korkan, olur da şikayette bulunursa sokakta tekrar başına bir şey gelir mi kabusu gören... Morluklarını da gördüm, ille de meraklıysanız, ama benim tanıklığıma ihtiyaç yok ki, raporu var zaten. Yaşadığı travmaya tanık oldum, konuşmasına, bana bakamayışına, olayı konuşurken bebeğini odada istemeyişine... Ellerini hiç bir yere koyamayışına... Geç gelen ama sonrasında hiç bitmeyen gözyaşlarına... Kabuslarına, sütten kesilmesine değinmiyorum bile... Ruhunda telafisi imkansız darbeler yaratmış bir şey yaşadı Zehra! Hemen konuşamadı, neden sonra cesaretini topladı, ağzını açtı... Başına gelmeyen kalmadı... Kendi mahallesinde “neden konuştun?” baskılarına maruz kalmıştır belki, karşı mahalle hemen savcı rolüne büründü, hani kayıtlar? Hani adamların eşgali? Kendini bilmezlerin sonuncusu ise olup bitenleri lohusa sendromuna bağlama hadsizliği bile gösterdi. Onunla konuşup söylediklerini aktaranlar, yazanlar, üzerine yorum yapanlar aynı mahalleden olunca, zaten güvenilirlik de bitti, niyeyse... O yüzden benim kefilliğime başvuruldu! Ne acı... "
http://habersrc.mynet.com/guncel/o-gorun...-1050088-1
Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi