STSL 27.Hafta | Giresunspor - Göztepe
26-02-2022, 14:13,
RE: STSL 27.Hafta | Giresunspor - Göztepe
Birde bu şeffaflık açıklamasının zamanı çok manidar değil mi? Son Kayseri rezilliğinden sonra hadi birlik olalım diye bişey uydurdun. Yine bu büyük taraftar sesini ewtmedi son umudu devam ediyor diye her rezilliğine sustu içine attı ve destek olmaya devam ediyor. Sosyal medyada herkes klübe yardım çağrısı yapıyor, Kumyalı bile tribüne dönüyor. Tüm şehir kader maçına odaklanmışken beyfendi çıkmış şeffaflık diye ortaya çıkıp hiçbir şekilde şeffaf olmadan, hiçbir soru işaretini gidermeden, borç 160 milyon oldu sene sonu hadi bana eyvallah diyor. Sırası mı şimdi bunun? Hem şehrin hemde futbolcuların motivasyonunu bozmak dışında nasıl bir amacı var bu açıklamaların şuanda?
Reply
26-02-2022, 14:19,
(26-02-2022, 14:13)kerasus Wrote: Birde bu şeffaflık açıklamasının zamanı çok manidar değil mi? Son Kayseri rezilliğinden sonra hadi birlik olalım diye bişey uydurdun. Yine bu büyük taraftar sesini ewtmedi son umudu devam ediyor diye her rezilliğine sustu içine attı ve destek olmaya devam ediyor. Sosyal medyada herkes klübe yardım çağrısı yapıyor, Kumyalı bile tribüne dönüyor. Tüm şehir kader maçına odaklanmışken beyfendi çıkmış şeffaflık diye ortaya çıkıp hiçbir şekilde şeffaf olmadan, hiçbir soru işaretini gidermeden, borç 160 milyon oldu sene sonu hadi bana eyvallah diyor. Sırası mı şimdi bunun? Hem şehrin hemde futbolcuların motivasyonunu bozmak dışında nasıl bir amacı var bu açıklamaların şuanda?

Küme düşersek sorumlu ben değilim siyasiler...şaibeli borcun bu kadar artmasını peşin peşin söyleyeyim seneye hazırlıklı olsunlar...Bir kerede yanıltın bizi dişimizi kıralım...Kitapçı döneminden Bu zamana hep mi şaibeli Yönetimler olur
Derelili çotanak
Reply
26-02-2022, 14:22, (This post was last modified: 26-02-2022, 14:29 by cotanak88.)
Sadece internette yazılan gelirleri yazıyorum;
Yayın geliri:73.2 Milyon TL (ulusal medyada açıklandı)
Galibiyet ve Beraberlik primi: 25.9 milyon TL (7G 5B) galibiyet 2.7 milyon beraberlik 1.4 milyon tl yine ulusal medyada açıklandı
Coin anlaşması:30 milyon TL (geçen seneden bu yana parça parça gelmiş)
Loca satışları: 4 milyon TL 

İddaadan 2018 de takımlara 4-5 milyon arası bir para verilmiş ulusal medyada yazıyor şu an ne veriliyor bilmiyorum

GZT ye isim hakkı verdik ondan ne geldiği hala açıklanmadı bildiğim yine aynı şekilde Bahçeşehir koleji Titanik oteller Medicalparkla sponsorluk anlaşması yapıldı

Bunlar sağda solda yazılanlar bu gelirler geldimi gelecekmi bilmiyorum ama parayı doğru kullanırsan bu ligte her türlü para var hakan başkanın sadece eski borçlar için yanındayım o konuda bütün yük ona bindi ama hala söylüyorum bu ligte akıllı transferlerle parayı kullanırsan para sıkıntısı yaşamazsın hakan karaahmete malesef bu lig ağır geldi.
Reply
26-02-2022, 15:48,
(26-02-2022, 12:21)bulancak28 Wrote: Konuya vakıf değilim, merakımdan soruyorum. Bu ali erenin koydurduğu temlik vardı eskilerden. Gelen paralar banka kredileri + oralara gidiyor olabilir mi?
Öte yandan 80 milyonluk borcun iki katına çıkması inanılmaz gerçekten. Flavio ve Diabate'nin maaşlarının bir kısmını Trabzonspor diye biliyorum, onları geç. Şu paralar gerçekten Doukara'ya, Sankhare'ye, Douglas'a mı harcandı?  Muazzam bir artış var ortada tam 2 katına çıkmış borç. Nasıl oluyor bu iş?

Ali Eren'in parası ödenmiş, temlik yok yani şu an için, dolayısıyla paranın oraya gitmesi mümkün değil.

Birileri yine zengin olmuş, paraları har vurup harman savurmuşlar olan bu
Reply
26-02-2022, 18:58,
Ya bu arada gelecek olan paranın Direk borçlara yada temliklere gitmesi demek borcun erimesi anlamına gelir. Oysa borç 2 ye katladığına göre pek borç ödenmiş gibi durmuyor totale bakılınca. 

Yalnız Bozbağ bu günleri gördükçe içi gidiyordur ben neden böyle yapmadım diye. Yıllarca Bozbağ denen koca adam sırf bunun için süper lige çıkmak istemedi, nezaman play off potasına yaklaşsak taş koydu önüne. Çünkü süper ligde Okafor gibi kalenin arkasında bile çalım atabilen saatçiler ile transfer sezonunu geçiştiremez. Mecburen biraz elini cebine atması lazım, hele hele bişeyler yemek istiyrsa süper ligde çok göze batar. Oysa onun amacı sessiz ve derinden yemekti. Sonra abileri yeter sen çok yedin kalk birazda diğer kardeşlerin yesin dedi ve çekildi kenara. Onun 6-7 senede yediğini Ali Eren 1,5 senede yedi. Sonra Karaahmet geldi ve hepsinin 8 -9 senede yediğini 1 senede yedi hemde çok şeffaf olarak. Üstelik Bozbağ'ın korktuğu gibi transfer falan yapmaya bile gerek duymadı. Okafor yerine daha kariyerli saatçiler getirdi tek farkı bu. Birkaç tane de kiralık ile klübü GS ve TS nin pilot takımı yerine koydu tamam işte.
Reply
26-02-2022, 21:12,
Yargılanacaklar !!!
Hayatta en büyük risk hiç risk almamaktır!!
Reply
26-02-2022, 21:32,
(26-02-2022, 18:58)kerasus Wrote: Ya bu arada gelecek olan paranın Direk borçlara yada temliklere gitmesi demek borcun erimesi anlamına gelir. Oysa borç 2 ye katladığına göre pek borç ödenmiş gibi durmuyor totale bakılınca. 

Yalnız Bozbağ bu günleri gördükçe içi gidiyordur ben neden böyle yapmadım diye. Yıllarca Bozbağ denen koca adam sırf bunun için süper lige çıkmak istemedi, nezaman play off potasına yaklaşsak taş koydu önüne. Çünkü süper ligde Okafor gibi kalenin arkasında bile çalım atabilen saatçiler ile transfer sezonunu geçiştiremez. Mecburen biraz elini cebine atması lazım, hele hele bişeyler yemek istiyrsa süper ligde çok göze batar. Oysa onun amacı sessiz ve derinden yemekti. Sonra abileri yeter sen çok yedin kalk birazda diğer kardeşlerin yesin dedi ve çekildi kenara. Onun 6-7 senede yediğini Ali Eren 1,5 senede yedi. Sonra Karaahmet geldi ve hepsinin 8 -9 senede yediğini 1 senede yedi hemde çok şeffaf olarak. Üstelik Bozbağ'ın korktuğu gibi transfer falan yapmaya bile gerek duymadı. Okafor yerine daha kariyerli saatçiler getirdi tek farkı bu. Birkaç tane de kiralık ile klübü GS ve TS nin pilot takımı yerine koydu tamam işte.

Abi geçen sene "kulüp batmış" diyerek 80 milyonla takımı devraldın. Alınan adamlara bakalım: Balde, Eren, Sergio, Diarra, Sadi, Sergen, CHB, Nalepa vs. Şu adamlara verdikleri en baba maaş ne kadar olabilir? Devre arası transfer de yapmamışsın. Burada yazılanlara göre süper ligde tonla para girmesi lazım kasana. Onun haricinde bu sene gelen oyunculara bakacak olursak Flavio ve Diabate zaten TS'den karşılanıyor biraz. Geriye kalan Zeki Yavru, Champness, Shapi, Umut, Doukara, Sankhare, Aziz, Perez, Douglas, Hamidou. Ciddi ciddi bu oyuncuları alarak biz 80 milyon olan borcu bir 80 milyon daha arttırarak 160 milyon mu yaptık? Bu nasıl iş lan? Vallahi aklım hayalim almıyor. Bir takım nasıl böylesine rezil bir şekilde yönetilebilir? Ben yemin ederim futbol fakiri halimle sene başından karşı çıktım Doukara'ya. Ya bu adamlara para bayılacağına Eren Tozlu'yu, Taş'ı, Nalepa'yı takımda tutsan çok çok daha faydalı olurdu, paran da cebinde kalırdı.Bunlar yüzünden mi borç harç diyerek devre arası transfer yapmadık biz? 

Her şeyi geç, eğer bir adam kalkıp basın toplantısında "ekmek aldım, su aldım" falan diye edebiyat yapıyorsa cidden hiçbir yol olmaz oradan. Bu direk yaptığın en ufak iyiliği bile söyleme gayreti, psikolojisi içindir. Kendine güvenen adam bunların lafını yapmaz zaten. Aldığın ekmeğin lafını yapıyorsun, o 80 milyon peki nasıl oluyor 160 milyona çıkıyor? Onu da açıklasana? 

Yemin ederim bıktım. Maç başlığında şu olayı konuşuyoruz, daha hiçbir ümit yok içimde. Yaktılar güzelim takımın başını. Allah yar ve yardımcımız olsun. Olur da düşersek sonumuzu iyi görmüyorum, Ordu, Mersin, Karabük yok oldu. Denizli'nin Bursa'nın Akhisar'ın hali ortada.
Reply
26-02-2022, 23:01, (This post was last modified: 26-02-2022, 23:02 by kty28.)
Konuya farklı bir bakış yapayım: Yarın yenersek ve başkanın dediği düşük bütçe ile ligde kalırsak gelecek sene bu durumları yaşamamak için para edebilecek Alexis Pérez ve Diarra'dan elde edebildiğimiz en yüksek para ile satıp gereksiz, uyumsuz oyuncu Champnes ile yolları ayırmalıyız. ( Alexis Pérez'den 3 M Euro; Diarra'dan da yaşı sebebiyle 2-2,5 M Euro gelir elde edebiliriz diye düşünüyorum)
Olası bir mağlubiyette artık gelecek seneki PTT'ye genç oyuncularımızı hazırlamalıyız.
Her iki durumda da bu kulübü kurtarabilecek tek durum orta vadede kazanç sağlatacak "Altınordu" ve Hatayspor örneğidir. Elde edilen oyuncular ile parlatacak genç veya formsuz oyuncular bulmalıyoz.
4 büyüklerin bile borcunun hayvan gibi arttığı konjonktürde bizim borcumuzun artmaması çok zor diye düşünüyorum ticaret adamı olarak değil de sıradan bir vatandaş olarak düşünüyorum. Kur cinsindeh borcum olsa ve kur 7 den 13 olsa ve gelirim de lira olsa ben yapamazdım.
Yarınki maç yolumuzu açık etsin inşallah.
olası beraberlik bizi son haftaya kadar iter ancak o zaman da son hafta düşeriz, inşallah yanılırım.
Reply
26-02-2022, 23:33,
Şu takıma adam akılkı transfer yapıpta 162 milyon borç var deseniz amenna ama kimseyi almayıp takıma çöpleri doldurup 160 milyon borcumuz var demek kulubü yöneteemdiğinizin açık ve net ispatı... Konuşmaya bile gerek yok. Geçen sene transfer yapma bu sene kalburüstü üç beş topcu al gerisi kiralık. Devre arası iki topcu getir Borç batağına takımı sok. Görende dünyaları aldıkta borca girdik zannedecek. Yönetim beceriksizliği açık ve net yapamayan bıraksın gitsin ama iş işten geçtikten sonra degil.. Kaçmak kolaydır.
Ölümüne sevdamız Gerçek aşkımız
Reply
26-02-2022, 23:41,
(26-02-2022, 23:01)kty28 Wrote: Konuya farklı bir bakış yapayım: Yarın yenersek ve başkanın dediği düşük bütçe ile ligde kalırsak gelecek sene bu durumları yaşamamak için para edebilecek Alexis Pérez ve Diarra'dan elde edebildiğimiz en yüksek para ile satıp gereksiz, uyumsuz oyuncu Champnes ile yolları ayırmalıyız. ( Alexis Pérez'den 3 M Euro; Diarra'dan da yaşı sebebiyle 2-2,5 M Euro gelir elde edebiliriz diye düşünüyorum)
Olası bir mağlubiyette artık gelecek seneki PTT'ye genç oyuncularımızı hazırlamalıyız.
Her iki durumda da bu kulübü kurtarabilecek tek durum orta vadede kazanç sağlatacak "Altınordu" ve Hatayspor örneğidir. Elde edilen oyuncular ile parlatacak genç veya formsuz oyuncular bulmalıyoz.
4 büyüklerin bile borcunun hayvan gibi arttığı konjonktürde bizim borcumuzun artmaması çok zor diye düşünüyorum ticaret adamı olarak değil de sıradan bir vatandaş olarak düşünüyorum. Kur cinsindeh borcum olsa ve kur 7 den 13 olsa ve gelirim de lira olsa ben yapamazdım.
Yarınki maç yolumuzu açık etsin inşallah.
olası beraberlik bizi son haftaya kadar iter ancak o zaman da son hafta düşeriz, inşallah yanılırım.

Hangi düşük bütçe? Süper ligdeki gelirler ile borç katlanıyorsa baya ciddi bütçe harcanmış anlamına gelir. Bukadar çöp kadro kurulunca bizde öyle sanıyorduk ama şeffaf başkan sağolsun ayakta uyutmuş bizi. 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bu arada bu taraftar hala proteste etmemiş ve hala klübe destek çağrıları yapıyorsa bu yönetim bu taraftarın ta..klarına kurban olsun. Başka şehirde olsa sokağa çıkarmazlar. Rize de bir başkan ben çıkardım ben düşürdüm kafalarına girecek öylemi? hele bir denesin bakalım. Yada Trabzonda bir yönetici çıkıp kendimi övücem diye klübü küçültecek ezik gösterecek öylemi? öperler valla sokakta. Böyle yönetim bu taraftarı öpsünde başına koysun.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)