STSL 27.Hafta | Giresunspor - Göztepe
24-02-2022, 20:17,
RE: STSL 27.Hafta | Giresunspor - Göztepe
Konu dışı ama başkanın basım toplantısını dinleyen var mı biraz önce bir yerde gözüme borçla ilgili bir haber çarptı içeriğini okuyamadım ve haberi tekrardan bulamadım.  160 milyon borç var yazmış doğruysa geçen yıl ve bu yıl transfer yapmadan nasıl becermişler merak ediyorum...
Ölümüne sevdamız Gerçek aşkımız
Alıntı
24-02-2022, 20:38, (En son düzenleme: 24-02-2022, 20:38 cotanak88.)
162 milyon borç bu sene düşersek bizi amatöre kadar sürükler dua edelim ligte kalalım bu sene şu kiralık işini bırakıp parlatabileğimiz 1-2 oyuncu alsaydık belki bu borcu yarı yarıya indirebilme şansımız olurdu ama geçti borun pazarı...
Beni asıl endişelendiren şu ana kadar koca takıma 33 milyon TL(2.1milyon Euro) ödenmiş, 11 milyon TL prim Türklere ise sadece 8 milyon 500 bin ödenmiş 80 milyonda sezon sonuna kadar ödenmesi gereken para varmış antreman fotoğraflarında herşey belli oluyor suratlar sirke satıyor gelde şimdi bu ortamda taraftarın maçı almasını bekle.
Alıntı
24-02-2022, 20:48, (En son düzenleme: 24-02-2022, 20:49 sy200028.)
Ali Eren ve Bozbağ takımı borç batağına soktu.Süper lige çıkarsak borcu eritip akıllı transferle düşsek bile borçsuz harçsız düşeriz diye hayal ederken Ronaldo ve Messi transferleri bizi borç batağına sürükemiş kara para mı akladınız gelen gideni aratıyor arkadaş bu şehrin yüzü ne zaman gülecek acaba
Alıntı
24-02-2022, 21:51,
Şaibeli yönetimler olduğu sürece bu borç katlana katlana gider
Derelili çotanak
Alıntı
24-02-2022, 21:55,
Borcun süper lig katılım payı geliri eklenmedi ise rakam gerçekten ürkütücü.
Ben süper lig gelirinin henüz ödenmediğini düşünüyorum.
Ayrıca bu sene ligde kalmayı başarabilirsek bize para kazandırabilecek, Hatayspor'un Gupenza'sı gibi bir oyuncu parlatıp satabilecek miyiz önemli olan o.
Adamlar günümüz parasıyla 6M x 13 ten nerden baksak en az 75 milyon lira elde ettiler.
Alıntı
24-02-2022, 22:08,
İlk kısmını dinleyemedim toplantının. Borçla ilgili olarak 70 milyon tl borç vardı geldiğimizde ve 2 sezon tüm gelirler temlikliydi dedi. Bankalardan çekilen krediler hala kapanmamış. Galibiyet ve beraberlik gelirleri halkbanka gidiyor dedi. Kur farkından dolayı krediler 38 milyon tl büyümüş. 61 + 19 da mevcut kadronun alacağı varmış.
İsmail hocanın maaşı 75 bin liraymış maaşının %80 ini almamış ama 340 bin tl prim almış. Mahkeme vs işleri yakışmıyor durumuna getirdi. Şampiyonluk primi sözleşmede yazanlar harici kimseye vermedik dedi. Süper lige katılım parası diye birşey yok bulup getirene yarısını veriyorum dedi. Belediye 230 bin lira loca mı ne almış onun harici bir destek yokmuş. 5-6 aydır mutfak yardımı vsde yokmuş. Siyaseten(her kesimden)destek almadım diyemem ama yeterli değil kesinlikle dedi. Antepe belediye 50 milyon veriyor konyaya arsa veriliyor yüksek meblağ satış yapılıyor biz bu boyutlarda istemiyoruz ama hiç destek yok dedi.
Kötü bir söz gibi düştük dillere.
Alıntı
24-02-2022, 22:31,
Süper ligden nasıl düşeriz diye kitap yazarız yeminle. Büzüğün yemiyorsa aday olmayacaktın o zaman Osman Çırağın ne günahı vardı... Şimdi senin Ali Erenden ne farkın kaldı.Madem paran yoktu devre arası yapsaydık kongre taze kan olurdu. Gelen adam transfer yapardı şimdi futbolcuya para ödeme taraftarı tribüne çağır. Sen zaten transfer yapmayarak bu takımı düşürdün. Bakkal dahi yönetemezsiniz arkadaş siz aklım almıyor neyse sövecem de kalsın.
Alıntı
24-02-2022, 22:33,
Yeni Giresunspor yükleniyor
Alıntı
25-02-2022, 09:19,
sy200028 demiş ki:Süper ligden nasıl düşeriz diye kitap yazarız yeminle. Büzüğün yemiyorsa aday olmayacaktın  o zaman Osman Çırağın ne günahı vardı... Şimdi senin Ali Erenden ne farkın kaldı.Madem paran yoktu devre arası yapsaydık kongre taze kan olurdu. Gelen adam transfer yapardı şimdi futbolcuya para ödeme taraftarı tribüne çağır. Sen zaten transfer yapmayarak bu takımı düşürdün. Bakkal dahi yönetemezsiniz arkadaş siz  aklım almıyor neyse sövecem de kalsın.
osman çırak süperligde başkan olsaydı ads ye yakın transferler yapardı..3.ligdeyken 6 tane süperlig oyuncusu getirmişti..borç yine aşağı yukarı aynı olurdu ama sıralamamız çok farklı olurdu..
ADS bir sürü borca girdi denildi adam zaten topladığı puanlarla borcunu kapatacak duruma geldi es keza balotelliyi falan satarsa en az 7 8 milyon euroya okutur al sana yönetim başarısı..
Takım 3 .sırada kulp borçsuz..biz küme düşüyoruz 160 milyon borç hangi akla sığar???
Derelili çotanak
Alıntı
25-02-2022, 09:50,
160 milyon borçta mevcut başkanın payı 50 milyondur tahminimce. 75 milyon civarıydı geçen sene açıklanan borç. Bunun 40 milyonu avro olsa zaten 80 milyona çıkıyor otomatik olarak. Avro 7 iken yabancı futbolcuya imza attırdı, şimdi 15 lirayı geçti avro. Şu an borcumu odeyemiyorum diyen klibe kizmam çünkü gelir TL, gider yabancı para.

Bir de 2-3 senedir federasyonun hakem maaşları dahil ödemeleri çok aldattığını duymuştum. Amatör hakemi bir abi demişti 5 ay önceki maçın parasını yatirmadilar hala.

Bir de sankare gibi bir hainin 10 milyon TL maliyeti olduğunu düşünürsek (ki ilk transfer edildiğinde geçmişine bakarak memnun kalmıştık) takımın bu seneki maliyeti çok büyük bir rakama ulaşıyor zaten.

Son 6 ayda yaşananlardan, dövizden, zamlardan sonra eminim ki hiçbirimiz rahat yaşayamıyoruz, bir kaç istisna hariç kulüpler de aynı durumda bence.
Biz GİRESUNLUYUZ; Ölsek de Eğilmez Başımız, Vasiyetimiz Olsun YEŞİL BEYAZ Mezar Taşımız!
Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi