2019-2020 Sezonu Kadro Planlaması,transferler ve Yapılması Gerekenler
02-06-2019, 13:39,
RE: 2019-2020 Sezonu Kadro Planlaması,transferler ve Yapılması Gerekenler
ama bazı konularda erkan hocayla ilgili kafamda hep soru işareti vardı. bu soru işaretleri artmakta.
Reply
02-06-2019, 13:53,
mustafa çevik in twitter hesabını şimdi biraz daha inceledim eskilere dönük. harbiden adam yerine konulup sözüne itibar edilmeyecek kadar "Lüften argo kelimeler kullanmayınız". sevdiğini tam seviyor sevmediğine paso sallayıp duruyor. hele gaziantepspor ve gazişehir kıyaslaması skandal. yavşaklıkta zirve yapmış resmen.

@semiko:
valla benim zerre kadar teredütün yoktu erkan hocaya. şimdi ucundan kıyısından acaba? mı der gibi oldum ama yinede güveniyorum diyebilirim hala. zira twitter dolaşırken dikkatimi çektide, gençler cephesinde kimse i.üzülmezi saymıyor şampiyonlukta herkes erkan hoca şampiyon yaptığı görüşünde. keza erkan hoca ile ismi anılan erzurum cepheside çok istekliler. hatta bursalı biri bile gelecek sezon yapılanmasında erkan hocayı istiyor.. kısaca adamı sevmeyen tek kişi mustafa çevik, oda mümkünse sevmesin zaten. onun gibi biri severse daha çok şüphe ederdim erkan hocadan.
Reply
02-06-2019, 14:06,
ya benim şöyle soru işaretim vardı . balıkesirle başlayan ve bizde beklemeden adana demire gitmesi. geri gelmesi . çok git gel yaşadık. zaten bunları bizden başka kimse yaşamazdı belkide hocanın hiç bir suçu yok yönetimde tüm suç bilemeyiz. ben hep bi acabayla devam ettim ilk geldiği sene uzun yıllar çalışmamız gerektiğini tüm çevreme söylüyordum. zaten bize gelen nadir 3-5 hocadan bir tanesidir.
Reply
03-06-2019, 13:07,
Hacılar erkan hoca iyi hoş da o kadar da abartıldığı kadar iyi bir hoca değil. Biz niye seviyoruz çünkü her geldiğinde bizi ipten aldı. Ama diğer yandan şampiyonluk oynayan takımlarda da başarısı yok. Orduspor ve gençlerbirliği örnekleri duruyor burda. Ben de inanmıyorum bizi de hedefe götüreceğine. Başka takıma gidebilir sonuçta geleceği yer yine belli Big Grin
Reply
03-06-2019, 16:51,
(03-06-2019, 13:07)kral1234 Wrote: Hacılar erkan hoca iyi hoş da o kadar da abartıldığı kadar iyi bir hoca değil. Biz niye seviyoruz çünkü her geldiğinde bizi ipten aldı. Ama diğer yandan şampiyonluk oynayan takımlarda da başarısı yok. Orduspor ve gençlerbirliği örnekleri duruyor burda. Ben de inanmıyorum bizi de hedefe götüreceğine. Başka takıma gidebilir sonuçta geleceği yer yine belli Big Grin

eğer öyle olsaydı gerek ordu ve gerekse gençler taraftarları tüm imkanlara rağmen şampiyon yapamayan erkan hocadan nefret etmeleri gerekirdi değilmi? oysa tam tersi iki taraf içinde ayrı bir yeri var erkan hocanın. demek işin içinde olan yakından takip edenler pekte başarısız olarak görmüyorlar hocayı. hatta son dedikodular sonrası twitter de bakınıp duruyorum ve gençler tarafı erkan hocadan sonra gelip takımı 2. yapan ibrahim üzülmezin gidişinden çok memnun ve adeta erkan hocanın değerini anlamış durumdalar. hepsi de şampiyonluğun erkan sözerinin eseri olduğunu düşünüyor. 

ayrıca şampiyonluk bu ligde en çokta takım kimyasına bakıyor. mesela engin ipekoğluna iyi hoca diyen adamla ben futbol tartışmam bile. ama o bile tutturunca adanayla şampiyon oldu çıktı. erkan hocanında bizde o kimyası fazlasıyla tutuyor. o nedenle de şansı fazlasıyla hakediyor bence. 

son olarak abartı lafını çok anlamsız buluyorum. mesela abartı derken ne demişizki? erkan hoca bizi şampiyonlar ligine taşır demiyor kimse. veya açık ara çıkarız bu ligden diyende yok. sana göre hangi söylem abartı duruyor merak ettim. başarılı hocaya başarılı diyoruz. okadar.
Reply
03-06-2019, 19:23,
gençler taraftarı iboyu zaten sevmiyordu ki. ilk ibo kariyerinde hep karşı durmuşlardı. ibo'nun özattan tek farkı biraz daha edepli olması.
Reply
03-06-2019, 23:26, (This post was last modified: 03-06-2019, 23:30 by kerasus. Edit Reason: ekleme )
(03-06-2019, 19:23)semiko Wrote: gençler taraftarı iboyu zaten sevmiyordu ki. ilk ibo kariyerinde hep karşı durmuşlardı. ibo'nun özattan tek farkı biraz daha edepli olması.

beşiktaşlılarda vakti zamanında şenol güneşe bayılmıyordu tabiki ama kendilerine şampiyonluk yaşatınca nasıl bir kahraman oldu? ve son 2 sene şampiyon olamayınca bir kısmı ise nasıl sövmeye başladı..  hatta devre arası transferi gündeme geldiğinde bile büyük tepki gösterdikleri burak yılmazı bile nasıl alkışladılar? bu örnekler her takım ve taraftar için çoğaltılabilir. mesela bizde de mehmet birinci alerjisi olan çok kişi var ama şampiyon olunca kimse ağzını açamadı. demek istediğim ortada bir başarı varsa taraftar ister istemez sahiplenir. ama işte bi önceki mesajımda anlatmak istediğim oydu işte.. ibrahim için bir başarı söz konusu değildi zaten ve zaten sevmeyen taraftar yine sevmiyor. lider aldığı takımla ligi 2. sırada tamamladı. peki aynı taraftar erkan sözeriyi neden seviyor? tipinden dolayı değil heralde. yada çok üstün ve ulaşılamayacak başarılar elde ettiği için değil. gelen gideni arattı ve değeri anlaşıldı aslında. erkan hoca zaten çok iyi yere getirmişti takımı ve son haftalarda kötü sonuçlar alsa da geriye kötü bir takım bırakmadı. yerine gelen ibo ise daha iyisini yapamayınca kıymeti anlaşıldı kısacası.

edit.. ekleme;
ilk kez bize geldiği sırada bende çok karşıydım erkan hocaya. sebebi ise mehmet hoca bana göre elindeki kadroyla yapabileceğinin en iyisini yapıyordu. çok iyi futbol oynamamıza rağmen skora yansıtamıyorduk ki oda kadroyla alakalıydı kesinlikle. kısacası haksızlık yapıldığını düşünüyordum. ama çok karşı çıktığım erkan hoca geldi ve beni yanılttı, güzel futbolu skora da yansıtınca baya ivme yakaladık sayesinde. bozbağ engellemese o sene dahi play off zorlayabilirdik. ve şimdi ise çok seviyorum, her seferinde başarılı yönetiminden dolayı.
Reply
04-06-2019, 00:12,
bende seviyorum işin hakkını veriyor. mesela ismail güney olsun dedi yönetim kaleci antrenörü yok dedi ben kendi ekibimle gelirim. hatta analizcisi giresunlu birisi. adamı tuttu her gittiği takıma götürdü. geniş bir ekibi var maçları analiz edip ona göre hazırlanıyor yani çoğu hoca gibi kafasına göre takılmıyor . evet defansif oynatıyor evet kontra oynatıyor ama bu işi bence biliyor.
Reply
04-06-2019, 13:24, (This post was last modified: 04-06-2019, 13:25 by kerasus.)
defansif oynatma olayıda bence biraz haddini bilerek oynamakla alakalı. güzel oyun demek her maç paldır küldür saldırmak demek değildir. e bizim kadro herzaman ama herzaman lig ortalamasının bile altında olduğundan, çoğu maçta bizden çok kuvvetli takımlarla oynadığı için haddini biliyor nasıl oynaması gerektiğini yani. ha bu arada defansı da nasıl olması gerekiyorsa öyle yapıyor. savunma anlayışı ceza sahasına dizilip gelen topu dan dun uzaklaştırcam diye rakibe verip tekrar ceza sahasında beklemekten ibaret değil, genel türk futbolu anlayışının aksine. belkide benim doğru bulduğum bi tarzı olduğu için seviyorum ben hocayı. metin hocayı da aynı sebepten yeri çok ayrıdır mesela.

örnek: düştüğümüz sene erhan altın da özellikle deplasmanlarda savunma yaptırırdı. ama o nasıl bi savunma? ekran başında bildiğimiz tüm duaları okurduk, gol yemediğimiz her saniye büyük bir şanstı o futbol anlayışıyla. defansif oynamanında bir adabı var yahu.
Reply
04-06-2019, 17:31,
(04-06-2019, 13:24)kerasus Wrote: defansif oynatma olayıda bence biraz haddini bilerek oynamakla alakalı. güzel oyun demek her maç paldır küldür saldırmak demek değildir. e bizim kadro herzaman ama herzaman lig ortalamasının bile altında olduğundan, çoğu maçta bizden çok kuvvetli takımlarla oynadığı için haddini biliyor nasıl oynaması gerektiğini yani. ha bu arada defansı da nasıl olması gerekiyorsa öyle yapıyor. savunma anlayışı ceza sahasına dizilip gelen topu dan dun uzaklaştırcam diye rakibe verip tekrar ceza sahasında beklemekten ibaret değil, genel türk futbolu anlayışının aksine. belkide benim doğru bulduğum bi tarzı olduğu için seviyorum ben hocayı. metin hocayı da aynı sebepten yeri çok ayrıdır mesela.

örnek: düştüğümüz sene erhan altın da özellikle deplasmanlarda savunma yaptırırdı. ama o nasıl bi savunma? ekran başında bildiğimiz tüm duaları okurduk, gol yemediğimiz her saniye büyük bir şanstı o futbol anlayışıyla. defansif oynamanında bir adabı var yahu.

konya 90+15 erdinç yavuz Sad
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 12 Guest(s)